Awersja do ryzyka trwa

Dzisiaj rozpoczynamy dzień umocnieniem euro w stosunku do dolara amerykańskiego. Para EUR/USD testuje obecnie poziom 1,1365 USD.  Dolar amerykański znajduje się obecnie w minimalnej defensywie przed dzisiejszą decyzją FED. Posiedzenie zaplanowane jest na godzinę 20:00.

Polska waluta niestety, po chwilach umocnienia (koniec maja) w czerwcu zaczęła spadać i cały czas poprzestaje na niższym poziomie, na ten moment euro testuje poziom 4,44-4,45 zł.

Podczas otwarcia kursy walut przestawiają się następująco: kurs euro -4,4436 zł, kurs dolara amerykańskiego: 3,9157 zł, kurs franka szwajcarskiego: 4,1295 zł, kurs funta szterlinga: 4,9870 zł.

Jak widać polska waluta już drugi dzień z rzędu traci do pozostałych walut.  Kurs franka szwajcarskiego po godzinie 12:00 umocnił się ponownie do poziomu 4,15 zł, a euro 4,46 zł.

Na rynku walut ostatnimi czasy ponownie widoczna jest awersja do ryzyka. Oznacza to, że kapitał w krajach wchodzących zmniejsza się, a inwestorzy nie ryzykują. Takim krajem jest m.in. Polska. Na spadek krajowej waluty ma wpływ m.in. decyzja RPP o kolejnych obniżkach stóp procentowych (obecny poziom 0,1%).

Przypominamy, że jutrzejszy dzień jest wolnym od pracy. 11 czerwca 2020 r. przypada Boże Ciało.

Certyfikaty

Dlaczego Gieldawalut.com

  • Oszczędności do 9% na wymianach
  • Wymiany walut online przez 24h/7 dni
  • Automatyczne rozksięgowanie środków

Więcej o Gieldawalut.com?

Gieldawalut.com to zaawansowana technologicznie, nowoczesna i bezpieczna platforma umożliwiająca wymianę walut przez Internet. Kupując np. 10 000 euro można oszczędzić nawet kilka tysięcy złotych.

Sprawdź