Będzie trudniej o kredyt

Z kwartalnej ankiety przeprowadzonej przez Narodowy Bank Polski wynika, że banki zakładają zaostrzenie polityki kredytowej we wszystkich segmentach – kredytach mieszkaniowych, konsumpcyjnych, a także kredytach dla przedsiębiorstw w II kwartale br. Zmiany w polityce kredytowej i popycie na kredyt w I kwartale 2019 r. istotnie różniły się od przewidywań banków wyrażonych w poprzedniej edycji ankiety – banki zapowiadały wówczas zaostrzenie polityki kredytowej i oczekiwały spadku popytu. NBP podał, że w opinii ankietowanych instytucji do wzrostu popytu przyczyniły się głównie prognozy odnośnie sytuacji na rynku mieszkaniowym, poprawa sytuacji ekonomicznej gospodarstw domowych oraz złagodzenie warunków udzielania kredytów mieszkaniowych.

Poniedziałek na rynku walutowym upływa pod znakiem silniejszego funta. O godzinie 12-tej za tę walutę płacono 5,01 złotego, a kilka godzin wcześniej funt był nawet po 5,04 złotego. Za euro płacono 4.28, za dolara 3.82, a za franka 3.75 złotego.

Ekspert Gieldawalut.com

Certyfikaty

Dlaczego Gieldawalut.com

  • Oszczędności do 9% na wymianach
  • Wymiany walut online przez 24h/7 dni
  • Automatyczne rozksięgowanie środków

Więcej o Gieldawalut.com?

Gieldawalut.com to zaawansowana technologicznie, nowoczesna i bezpieczna platforma umożliwiająca wymianę walut przez Internet. Kupując np. 10 000 euro można oszczędzić nawet kilka tysięcy złotych.

Sprawdź