Brexit: Trudne negocjacje

Dzisiejszy dzień rozpoczął się od wyrównania wzrostów jakie pokazał wczoraj złoty. Na polskiej walucie nadal widoczne są ruchy konsolidacyjne. Oznacza to, że mimo wzrostów kursów w parze z polską walutą, sytuacja techniczna pozostaje bez większych zmian. Dzisiaj rano kurs euro znacznie się umocnił, niemalże wchodząc na kluczowy opór 4,48 zł. Frank szwajcarski z kolei notuje najwyższy kurs od końcówki maja, dolar amerykański wzrasta o dwa grosze, z kolei funt brytyjski jest najdroższy od miesiąca.

Kursy z porannej sesji przedstawiają się następująco: kurs euro: 4,4702 zł, kurs dolara amerykańskiego: 3,9667 zł, kurs franka szwajcarskiego: 4,2107 zł, kurs funta szterlinga: 4,9879 zł.

Para walutowa EUR/USD notuje spadek. Kurs obniżył się z 1,13476USD na 1,12795 USD. Na poprawę sytuacji dolara amerykańskiego miała wpływ sesja na amerykańskich giełdach oraz obawa o rozprzestrzeniającą się pandemie koronawirusa.  W stosunku do dolara amerykańskiego spadły praktycznie wszystkie kluczowe waluty na rynku finansowym

Tematem na rynku globalnym jest także Brexit. Pandemia koronawirusa nie sprzyja negocjacją na linii UK-UE, które w zassanie nie ruszają się z miejsca. Do tego Boris Johnson powiedział Angeli Merkel, że UK jest w stanie funkcjonować bez umowy handlowej, o ile UE nie będzie chciała pójść na kompromis. Z drugiej strony pandemia silnie wpłynęła na gospodarkę w tym kraju, która zmniejszyła się o 25% w okresie dwóch miesięcy. Komisja Europejska poinformowała również o możliwych utrudnieniach dla firm z Wielkiej Brytanii.  Unia Europejska oraz wielka Brytania cały czas nie są w stanie dojść do porozumienia jeśli chodzi o zarządzanie stosunkami w przyszłości, przestrzegania przez Wielką Brytanię przepisów unijnych oraz w sprawie dostępności Unii Europejskiej do wód rybackich.

Średnie kursy NBP o godzinie 13:00 przedstawiają się następując o: EUR – 4,4748 zł, USD- 3,9620 zł, GBP – 4,9970 zł, CHF- 4,2081 zł.

Certyfikaty

Dlaczego Gieldawalut.com

  • Oszczędności do 9% na wymianach
  • Wymiany walut online przez 24h/7 dni
  • Automatyczne rozksięgowanie środków

Więcej o Gieldawalut.com?

Gieldawalut.com to zaawansowana technologicznie, nowoczesna i bezpieczna platforma umożliwiająca wymianę walut przez Internet. Kupując np. 10 000 euro można oszczędzić nawet kilka tysięcy złotych.

Sprawdź