Brytyjski Parlament wraca do pracy

Brytyjski Parlament wraca do pracy! Po tym jak Sąd Najwyższy w Londynie uznał działania Borisa Johnsona za niezgodne z prawem. Premier UK nie przyznaje się jednak do błędu, uważa, że sędziowie byli “omylni”. Wrócił temat daty Brexitu, który ma odbyć się 31 października za wszelką cenę. Jednak Premier UK nie może zrobić zbyt wiele bez posiadania większości…a kurs funta traci – dziś o godzinie 8.00 – 4,9519.

W USA ostatnio gorącym tematem jest impeachment, gdzie Donald Trump miał zostać postawiony w stan oskarżenia przez Kongres. Jedna szanse aby do tego doszło są bardzo małe. Proces miał zostać wszczęty ze względu na “naciski” jakie Trump miał wywierać na Prezydencie Ukrainy aby zbadać działalność syna Joe Bidena, który ma być największym konkurentem w przyszłych wyborach.

Polski złoty nie może zaliczyć ostatnich tygodni do udanych. Tylko od początku lipca osłabił się on bowiem wobec dolara amerykańskiego aż o 7% (27 groszy!).
Poznaliśmy również raport Rady Polityki Pieniężnej z ostatniego posiedzenia, gdzie wynika z niego, ze złożono wniosek o obniżenie stóp procentowych – wniosek został odrzucony.

O godzinie 8.00 – kurs euro (EUR) – 4,3853, kurs dolara (USD) – 4,0161, kurs franka (CHF) – 4,0383.

Ekspert Gieldawalut.com

Certyfikaty

Dlaczego Gieldawalut.com

  • Oszczędności do 9% na wymianach
  • Wymiany walut online przez 24h/7 dni
  • Automatyczne rozksięgowanie środków

Więcej o Gieldawalut.com?

Gieldawalut.com to zaawansowana technologicznie, nowoczesna i bezpieczna platforma umożliwiająca wymianę walut przez Internet. Kupując np. 10 000 euro można oszczędzić nawet kilka tysięcy złotych.

Sprawdź