Chiny gotowe na dalsze rozmowy.

Wicepremier Liu He powtórzył, że Chiny są gotowe na rozmowy w innych tematach, kluczowych dla osiągnięcia porozumienia handlowego przy założeniu wzajemnego poszanowania. Według wcześniejszych doniesień kolejna runda negocjacji miała rozpocząć się w tym tygodniu.

Tydzień wystartuje od publikacji sprzedaży detalicznej za wrzesień 2019.

W Polsce produkcja przemysłowa wzrosła we wrześniu o 5,6% r/r. Warto mieć na uwadze, że europejski przemysł znajduje się w fazie recesji, zatem polski sektor przemysłowy na jego tle radzi sobie całkiem nieźle. Jednak można spodziewać się wyhamowania tej gałęzi gospodarki, która jako całość także powinna spowalniać.

W sobotę Izba Gmin przyjęła zgłoszoną przez Letwina poprawkę, która wstrzymuje akceptację uzgodnionego w czwartek porozumienia z UE do czasu przyjęcia i wejścia w życie koniecznych ustaw związanych z brexitem. Jej celem jest uniknięcie “przypadkowego brexitu bez umowy”.

W piątek rano weszły w życie amerykańskie karne cła na sery, oliwę, wino i whisky z Europy. To rekompensata przyznana przez WTO za nielegalne dotacje dla Airbusa.

O godzinie 11:00 kurs euro (EUR) – 4,2768, kurs dolara (USD) – 3,8270, kurs franka (CHF) – 3,8912, kurs funta (GBP) – 4,9764.

Ekspert Gieldawalut.com

Certyfikaty

Dlaczego Gieldawalut.com

  • Oszczędności do 9% na wymianach
  • Wymiany walut online przez 24h/7 dni
  • Automatyczne rozksięgowanie środków

Więcej o Gieldawalut.com?

Gieldawalut.com to zaawansowana technologicznie, nowoczesna i bezpieczna platforma umożliwiająca wymianę walut przez Internet. Kupując np. 10 000 euro można oszczędzić nawet kilka tysięcy złotych.

Sprawdź