Co dalej z Brexitem?

Donald Tusk jest pełen nadziei, że może to być już ostatnie odraczanie daty rozwodu Unii Europejskiej z Wielką Brytanią:

– Proszę jak najlepiej wykorzystać ten czas – napisał na Twitterze Tusk dodając, że jego misja na stanowisku przewodniczącego Unii Europejskiej dobiega końca

FED zgodnie z oczekiwaniami rynku dokonał obniżki stóp procentowych do przedziału 1,50-1,75%. Oświadczenie polityki pieniężnej ponownie potwierdza, że dynamika gospodarcza rośnie w umiarkowanym stopniu.
Dodatkowo przedstawiciele rady zaznaczyli, iż dalsze luzowanie polityki monetarnej jest raczej wykluczone.

Dziś w USA zostaną podane dane o dochodach i wydatkach konsumentach wraz z inflacją PCE oraz cotygodniowy raport z rynku pracy.

W kalendarzu makro dla polskiej gospodarki warto wyróżnić wstępny odczyt inflacji CPI za październik. Rynek spodziewa się jej spadku z 2,6 do 2,5%.

Odczyty indeksów PMI w Chinach  wypadły w październiku poniżej oczekiwań – przemysłowy spadł do 49,3 pkt. z 49,8 pkt, a usługowy zszedł do 52,7 pkt. z 53,7 pkt.

O godzinie 11:00 – kurs euro (EUR): 4,2625, kurs dolara (USD) – 3,8171, kurs franka (CHF) – 3,8684, kurs funta (GBP) – 4,9398.

Ekspert Gieldawalut.com

Certyfikaty

Dlaczego Gieldawalut.com

  • Oszczędności do 9% na wymianach
  • Wymiany walut online przez 24h/7 dni
  • Automatyczne rozksięgowanie środków

Więcej o Gieldawalut.com?

Gieldawalut.com to zaawansowana technologicznie, nowoczesna i bezpieczna platforma umożliwiająca wymianę walut przez Internet. Kupując np. 10 000 euro można oszczędzić nawet kilka tysięcy złotych.

Sprawdź