Częściowe porozumienie na linii USA-Chiny

Negocjacje USA-Chiny przynosiosły częściowe porozumienie dot. własności intelektualnej, usług finansowych i eksportu produktów rolnych. Oprócz tego Donald Trump zawiesił podwyżkę taryf na chińskie dobra eksportowe, a Chiny obiecały zwiększyć zakup amerykańskich produktów rolnych. Ten trwający już 15 miesięcy konflikt w końcu dokonał przełomu i w konsekwencji otwiera drogę do podpisania szerszej umowy pomiędzy mocarstwami.

Jesteśmy już po wyborach do parlamentu. Frekwencja wyniosła 61,1%. Wszystkie znaki na niebie mówią, że PIS ma szansę na kontynuowanie samodzielnych rządów przez kolejne 4 lata. Do uzyskania większości sejmowej potrzebne jest 231 mandatów.

Cząstkowe wyniki wyborów do Sejmu na podstawie wyników z 72% okręgowych komisji wyborczych prezentują się następująco:

  1. Prawo i Sprawiedliwość – 45,81%;
  2. Koalicja Obywatelska – 25,46%;
  3. Lewica – 11,90%;
  4. Polskie Stronnictwo Ludowe – 8,96%;
  5. Konfederacja – 6,71%.

Agencje Moody`s i S&P nie zmieniły ratingu kredytowego polski utrzymując poziom A-.

Przez ponad trzy lata nie udało dojść się do porozumienia w sprawie Brexitu, a Boris Johnson planuje to zrobić w zaledwie kilka dni. Celem jest opracowanie kompromisu, który mógłby zostać zaakceptowany przez europejskich dyplomatów.

O godzinie 11:00- kurs euro (EUR) – 4,3021, kurs dolara (USD) – 3,8971, kurs franka (CHF) – 3,9116, kurs funta (GBP) – 4,9035.

Ekspert Gieldawalut.com

Certyfikaty

Dlaczego Gieldawalut.com

  • Oszczędności do 9% na wymianach
  • Wymiany walut online przez 24h/7 dni
  • Automatyczne rozksięgowanie środków

Więcej o Gieldawalut.com?

Gieldawalut.com to zaawansowana technologicznie, nowoczesna i bezpieczna platforma umożliwiająca wymianę walut przez Internet. Kupując np. 10 000 euro można oszczędzić nawet kilka tysięcy złotych.

Sprawdź