Czy jest szansa na obniżenie stóp procentowych?

Inwestorzy szeroko komentują pojawiający się dwugłos W RPP w sprawie stóp procentowych. Adam Glapiński szef Narodowego Banku Polskiego, a tym samym też Rady Polityki Pieniężnej, wielokrotnie deklarował, że w bliższej lub dalszej przyszłości nie należy nastawiać się na zmiany stóp procentowych w Polsce. Tymczasem w samej Radzie pojawił się głos przeciwny. Eryk Łon stwierdził w wypowiedzi dla PAP, że w następnych miesiącach może pojawić się potrzeba obniżki stóp i widzi przestrzeń do cięcia głównej stopy procentowej nawet o 50 p.b. do poziomu 1%. To wywołało duże zainteresowanie ze strony inwestorów i swego rodzaju poparcie dla takich działań RPP. Czy jest to tylko metoda sondowania rynku, przekonamy się w najbliższych miesiącach.

Tymczasem we wtorek na rynkach finansowych obserwujemy poprawę notowań dolara i funta. W południe za dolara płacono 3,55 złotego, a za funta 4,71 złotego. Kurs EUR do PLN wynosił 4,25, a CHF do złotego 3,71.

Ekspert Gieldawalut.com

Certyfikaty

Dlaczego Gieldawalut.com

  • Oszczędności do 9% na wymianach
  • Wymiany walut online przez 24h/7 dni
  • Automatyczne rozksięgowanie środków

Więcej o Gieldawalut.com?

Gieldawalut.com to zaawansowana technologicznie, nowoczesna i bezpieczna platforma umożliwiająca wymianę walut przez Internet. Kupując np. 10 000 euro można oszczędzić nawet kilka tysięcy złotych.

Sprawdź