Dalszy ciąg spekulacji dotyczących Chin oraz USA.

Global Times opublikował materiał, w którym pojawiły się spekulacje dotyczące Chin i USA.
Prezydent Donald Trump podpisał w tym tygodniu ustawę, przyjętą wcześniej przez Kongres, wspierającą demokratyczne protesty w Hong Kongu.

Chińska prasa podała, że Pekin może odpowiedzieć na działania USA zakaz wjazdu do Chin amerykańskich Kongresmenów, którzy byli z nią powiązani.
Informacje nie są potwierdzone oraz nie wiadomo czy sprawa nie będzie oddzielona od umowy handlowej pomiędzy USA, a Chinami.

Kurs Euro rośnie od pięciu dni i osiągnął najwyższy poziom od połowy października, przekraczając poziom 4,30 zł. Dziś rano, o godzinie 9:30 kurs wyniósł 4,3219 zł.

Waluta PLN ulega osłabieniu na rynku walut, co jest najbardziej widoczne w połączeniu z funtem szterlingiem.
O ile jest stabilna sytuacja pomiędzy funtem, a dolarem, o tyle w połączeniu z PLN, funt brytyjski osiągnął poziom 5,08 zł. Jest to najwyższy kurs od kwietnia 2017 roku.

Na godzinę 12:00 kursy przedstawiają:

EUR – 4,3252, USD-3,9302, CHF – 3,9316, GBP -5,0670

Główny Urząd Statystyczny potwierdził, że roczne PKB brutto spadła do 3,9%. Wcześniej szacowano wynik 4,6%. PKB w Polsce w III kwartale 2019 roku był o 3,9% wyższy niż w roku ubiegłym. Roczna dynamika okazała się najniższą od trzech lat.

Najnowsza projekcja NBP prognozuje wzrost inflacji przy jednoczesnym spadku dynamiki PKB oraz wynik PKB w 2020 roku na poziomie 3,6 %.

Ekspert Gieldawalut.com

Certyfikaty

Dlaczego Gieldawalut.com

  • Oszczędności do 9% na wymianach
  • Wymiany walut online przez 24h/7 dni
  • Automatyczne rozksięgowanie środków

Więcej o Gieldawalut.com?

Gieldawalut.com to zaawansowana technologicznie, nowoczesna i bezpieczna platforma umożliwiająca wymianę walut przez Internet. Kupując np. 10 000 euro można oszczędzić nawet kilka tysięcy złotych.

Sprawdź