Deficyt na rynku ropy naftowej

Bank Standard Chartered prognozuje, że w najbliższym czasie ceny baryłki ropy Brent powrócą do poziomu 70 USD za baryłkę. Będzie to wynik dużego deficytu ropy. Bank ocenia, że w lutym oraz w marcu deficyt na rynku ropy wyniesie grubo powyżej 500-600 tys. baryłek dziennie.  Według najnowszych danych oraz projekcji OPEC w styczniu 2019 roku wyprodukowano 30,8 mln baryłek na dzień ropy naftowej. Jest to spadek na poziomie 880 tys. brk dziennie w porównaniu do poprzedniego miesiąca oraz 1,5 mln brk spadku w porównaniu do szczytu produkcyjnego z listopada. Dodatkowo Arabia Saudyjska zobowiązała się do kolejnych cięć w marcu na poziomie 0,5 mln brk na dzień, co mogłoby kompletnie wyeliminować nadpodaż na rynku.

Tymczasem na rynku Forex obserwujemy wzrost ceny funta i spadki na dolarze. Przed południem kurs GBP do PLN wynosił 5,03, USD 3,78, EUR 4,31, a CHF 3,79.

Ekspert Gieldawalut.com

Certyfikaty

Dlaczego Gieldawalut.com

  • Oszczędności do 9% na wymianach
  • Wymiany walut online przez 24h/7 dni
  • Automatyczne rozksięgowanie środków

Więcej o Gieldawalut.com?

Gieldawalut.com to zaawansowana technologicznie, nowoczesna i bezpieczna platforma umożliwiająca wymianę walut przez Internet. Kupując np. 10 000 euro można oszczędzić nawet kilka tysięcy złotych.

Sprawdź