Dobre dane z USA

PMI pozaprzemysłowe w USA wynosiło w sierpniu 56,4 pkt. w stosunku do 53,7 pkt. z lipca, pokonując tym samym oczekiwania analityków.
Odbicie napędzały wzrost nowych zamówień ponieważ ten komponent przebił poziom aż 60 pkt.
Mocny spadek zanotował z kolei komponent zatrudnienia, który zszedł do 53,1 pkt., czyli do najniższego poziomu od marca 2017 r

Zatrudnienie w Stanach Zjednoczonych według raportu ADP wzrosło o 195 tys. względem 142 tys. w lipcu. Dane potwierdzają dobrą kondycję rynku pracy.

USA i Chiny ustaliły termin negocjacji handlowych. Zespoły robocze spotkają się w połowie września, natomiast spotkania pomiędzy najważniejszymi przedstawicielami odbędą się w październiku.

Po utracie większości w niższej izbie parlamentu w środę, ugrupowanie partii opozycyjnych oraz ex-przedstawicieli partii Torysów głosowało za zmuszeniem Johnsona do poszukiwania

Ministerstwo Pracy oszacowało stopę bezrobocia w sierpniu na poziomi 5,2%. Liczba bezrobotnych zmniejszyła się o 1,7 tys. osób, co oznacza najmniejszy spadek od 2012 roku.

O godzinie 10:00 – kurs euro w stosunku do złotówki nieznacznie spadł – 4,3390, kurs dolara – 3,9228, kurs franka dalej poniżej 4 PLN – 3,9764, kurs funta – 4,8350.

Ekspert Gieldawalut.com

Certyfikaty

Dlaczego Gieldawalut.com

  • Oszczędności do 9% na wymianach
  • Wymiany walut online przez 24h/7 dni
  • Automatyczne rozksięgowanie środków

Więcej o Gieldawalut.com?

Gieldawalut.com to zaawansowana technologicznie, nowoczesna i bezpieczna platforma umożliwiająca wymianę walut przez Internet. Kupując np. 10 000 euro można oszczędzić nawet kilka tysięcy złotych.

Sprawdź