Dziś kilka ważnych informacji gospodarczych

W kalendarzu inwestorów dziś jest zaplanowanych kilka ważnych informacji ekonomicznych. Z USA poznamy raport ADP za luty. Oficjalne dane z rynku pracy poznamy w piątek, natomiast jak zwykle wcześniej poznamy raport ADP, który stanowi wskazówkę dla raportu rządowego. Rynek wskazuje na odczyt na poziomie 190 tys. Także z tego kierunku napłyną dane na temat zapasy ropy wg DoE. Wzrost cen ropy naftowej lekko zatrzymał się. Okazuje się, że w Stanach Zjednoczonych mamy do czynienia z ogromnym wzrostem zapasów, co nie jest zbyt dobrze przyjmowane przez inwestorów. Raport API pokazał wzrost zapasów na poziomie 7,3 mln brk na dzień, natomiast konsensus dla DOE wskazuje na 0,4 mln brk wzrostu.

Z kolei w Kanadzie dziś decyzja BoC na temat stóp procentowych. Rynki oczekują utrzymania stóp procentowych na niezmienionym poziomie 1,75%.

Na rynku walut nadal mamy mocnego dolara. O godzinie 12-tej kurs USD do PLN wynosił 3,80, GBP 4,99, EUR 4,30, a CHF 3,78.

Ekspert Gieldawalut.com

Certyfikaty

Dlaczego Gieldawalut.com

  • Oszczędności do 9% na wymianach
  • Wymiany walut online przez 24h/7 dni
  • Automatyczne rozksięgowanie środków

Więcej o Gieldawalut.com?

Gieldawalut.com to zaawansowana technologicznie, nowoczesna i bezpieczna platforma umożliwiająca wymianę walut przez Internet. Kupując np. 10 000 euro można oszczędzić nawet kilka tysięcy złotych.

Sprawdź