Dziś wybory w UK

Ciekawa sytuacja na rynku funta brytyjskiego. Wczoraj rano, funta wyceniano na ponad 5,08 zł po tym, jak dzień wcześniej jego osiągnęła najwyższy poziom od kwietnia 2017 roku  tj. 5,1060 zł

Dziś także odbędą się wybory parlamentarne w Wielkiej Brytanii. Sondaże wskazują na zwycięstwo Partii Konserwatywnej. Mimo tego, w obecnej sytuacji rynkowej bardzo ważne okażą się wielkości zwycięstwa danej partii.

Ważnym wydarzeniem w dzisiejszym dniu będzie publikacja decyzji EBC w sprawie stóp procentowych i konferencja prasowa w spawie polityki pieniężnej, co może wpłynąć na kurs EUR/PLN. Mimo osłabienia polskiego złotego na początku tygodnia, w dniu wczorajszym waluta nieznacznie się umocniła.

Kurs EUR/PLN w dniu wczorajszym spadał z 4,292 zł do 4,28 zł i zatrzymał wzrosty EUR.

Sytuacja gospodarcza w strefie euro uległa stabilizacji.  Prognozy wzrostu PKB i inflacji powinny zostać bez znacznych zmian

Kursy na godzinę 12:00:

EUR – 4,2802, USD-3,8460, GBP- 5,0755 CHF- 3,9161

Certyfikaty

Dlaczego Gieldawalut.com

  • Oszczędności do 9% na wymianach
  • Wymiany walut online przez 24h/7 dni
  • Automatyczne rozksięgowanie środków

Więcej o Gieldawalut.com?

Gieldawalut.com to zaawansowana technologicznie, nowoczesna i bezpieczna platforma umożliwiająca wymianę walut przez Internet. Kupując np. 10 000 euro można oszczędzić nawet kilka tysięcy złotych.

Sprawdź