Dzisiaj szczyt UE

Dzisiaj szczyt UE, podczas którego przywódcy ustalą, kto zasiądzie na głównych „stołkach” w unijnych strukturach.

Wczoraj nastroje na rynkach były pozytywne ponieważ prezydenci Chin oraz USA zgodzili się na wznowienie negocjacji handlowych. Trump zdecydował się zawiesić nakładanie nowych ceł na produkty z Chin o wartości 325 mln dolarów. Chiny wyraziły w zamian dobrą wolę i deklarują, że otworzą się na napływ inwestycji z zewnątrz oraz  zakupy znacznych ilości płodów rolnych.

Patrząc na notowania pary walutowej EUR/PLN zauważymy, że polski złoty (PLN) zyskuje wobec euro (EUR). Kurs w chwili obecnej – 4,24 zł, jest na najniższym poziomem od pierwszej połowy sierpnia 2018 r.

W czerwcu PMI dla polskiego przemysłu spadł do 48,4 pkt. z 48,8 pomimo tego, iż rynek spodziewał się wzrostu do 49,0 pkt, co wskazuje na spadek produkcji i zamówień, zaś polski przemysł odnotowuje najniższe poziomy wskaźnika zaległości produkcyjnych od 6 lat.

O godzinie 10:45 za dolara (USD) płacono 3,75. funta (GBP) 4,74, a franka (CHF) 3,80.

Ekspert Gieldawalut.com

Certyfikaty

Dlaczego Gieldawalut.com

  • Oszczędności do 9% na wymianach
  • Wymiany walut online przez 24h/7 dni
  • Automatyczne rozksięgowanie środków

Więcej o Gieldawalut.com?

Gieldawalut.com to zaawansowana technologicznie, nowoczesna i bezpieczna platforma umożliwiająca wymianę walut przez Internet. Kupując np. 10 000 euro można oszczędzić nawet kilka tysięcy złotych.

Sprawdź