Dzisiejszy kalendarz ekonomiczny

W dzisiejszym kalendarzu ekonomicznym poznamy stan rynku pracy w USA, gdzie stopa bezrobocia powinna utrzymać się na poziomie 3,6% oraz miesięczne dane NBP odnośnie do aktywów rezerwowych za czerwiec (Polska).

Sejm uchwalił wczoraj nowelę ustawy o wsparciu kredytobiorców, gdzie z projektu skreślono przepisy regulujące kwestię przewalutowania kredytów.

Wstępne szacunki wskazują na stopę bezrobocia na poziomie 5,3%, zatem jest to spadek o 1 p.p. względem poprzedniego miesiąca. Niestety spadek był i tak niższy niż zakładano – 5.2%. Gorszy wynik może być efektem m.in. wysokich temperatur, które miały negatywny wpływ na prace sezonowe.
Stopa bezrobocia w Polsce jest najniższa od prawie 29 lat.

EUR idzie lekko w dół po danych z Niemiec, gdzie zamówienia przemysłowe spadły w maju o 2,2 proc. m/m.

Wczorajsza sesja na rynku ropy naftowej zakończyła się na minusie. Czwartek nie przyniósł żadnych istotnych zmian nastrojów na rynku ropy, co wiązało się w dużej mierze z obchodzonym w Stanach Zjednoczonych Dniem Niepodległości.

O godzinie 12.00 za euro (EUR) płacono 4,2459, dolara amerykańskiego (USD) 3,7691, funta brytyjskiego (GBP) 4,7290, franka szwajcarskiego (CHF) 3,8182.

Certyfikaty

Dlaczego Gieldawalut.com

  • Oszczędności do 9% na wymianach
  • Wymiany walut online przez 24h/7 dni
  • Automatyczne rozksięgowanie środków

Więcej o Gieldawalut.com?

Gieldawalut.com to zaawansowana technologicznie, nowoczesna i bezpieczna platforma umożliwiająca wymianę walut przez Internet. Kupując np. 10 000 euro można oszczędzić nawet kilka tysięcy złotych.

Sprawdź