Funt czeka na głosowanie

Za godzinę rozpoczyna obrady brytyjska Izba Gmin. Jedynym tematem obrad będzie sposób wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. To trudne godziny dla premier Theresy May, która najpewniej będzie dziś mocno “grillowana” przez parlamentarzystów. Głosowanie nad umową brexitową odbędzie się wieczorem. Jeśli nie dojdzie do poparcia propozycji May, co jest najbardziej prawdopodobne, jutro parlamentarzyści zajmą się tematem wyjścia z UE bez umowy. Takie rozwiązanie też wydaje się mało prawdopodobne. Czy zatem dojdzie do przedłużenia terminu wyjścia? To jest chyba dziś najbardziej prawdopodobne rozwiązanie. Wszystko to są jednak przypuszczenia. To będzie fascynujący politycznie koniec tygodnia.

Jak w tym zamieszaniu zachowuje się funt? Wczoraj odnotował spory spadek, dziś niewielki wzrost. W południe kurs GBP do PLN wynosił 4,98. Pozostałe waluty bez większych zmian. Kurs EUR do złotego to 4,30, USD 3,82, a CHF 3,79.

Ekspert Gieldawalut.com

Certyfikaty

Dlaczego Gieldawalut.com

  • Oszczędności do 9% na wymianach
  • Wymiany walut online przez 24h/7 dni
  • Automatyczne rozksięgowanie środków

Więcej o Gieldawalut.com?

Gieldawalut.com to zaawansowana technologicznie, nowoczesna i bezpieczna platforma umożliwiająca wymianę walut przez Internet. Kupując np. 10 000 euro można oszczędzić nawet kilka tysięcy złotych.

Sprawdź