Funt na fali

Wczorajsza publikacja wskaźnika PMI dla usług za sierpień znacznie pomogła funtowi brytyjskiemu. Wskaźnik ten wyniósł 54,3. Poprzednio był o ponad punkt niższy. Takich wyników rynek się nie spodziewał. Ale wczorajsza huśtawka na notowaniach funta nie była bez przyczyny. To informacje na temat negocjacji ws. Brexitu będą mieć dla notowań funta coraz większe znaczenie. Negocjacje nie idą po myśli Brytyjczyków. Politycy zaczęli już nawet przygotowywać opinię publiczną na możliwość opuszczenia UE bez porozumienia, a Bank Anglii szacował prawdopodobieństwo takiego scenariusza na 25%. Dlatego, gdy wczoraj na rynek trafiła wiadomość, że Wielka Brytania i Niemcy porzuciły swoje kluczowe żądania kurs funta zaczął rosnąć.

 

Dziś funt jest o trzy grosze droższy o godzinie 12-tej za funta płacono 4,81 złotego. Kurs EUR do PLN wynosił 4,32, USD 3,72, a CHF 3,83.

 

Ekspert Gieldawalut.com

Certyfikaty

Dlaczego Gieldawalut.com

  • Oszczędności do 9% na wymianach
  • Wymiany walut online przez 24h/7 dni
  • Automatyczne rozksięgowanie środków

Więcej o Gieldawalut.com?

Gieldawalut.com to zaawansowana technologicznie, nowoczesna i bezpieczna platforma umożliwiająca wymianę walut przez Internet. Kupując np. 10 000 euro można oszczędzić nawet kilka tysięcy złotych.

Sprawdź