Jak radzi sobie polska waluta?

Dzisiejszy dzień przynosi dalsze osłabienie polskiej waluty aczkolwiek dynamika na rynku walutowym względem polskiej waluty jest nieco mniejsza. Dzisiaj kurs dolara spadł aż o 2%, dziś wynosi 4,05 zł. W stosunku do pozostałych walut tj. do funta i franka kurs spadł o ok 1,3%

Kurs funta w stosunku do dolara amerykańskiego osiąga największe minimy od 2016 roku. Wczoraj kurs spadł aż o 1000 pipsów – do 1,20 USD.

Kurs dolara cały czas utrzymuje przewagę nad euro notując wynik 1,10 USD.

Kurs euro w stosunku do polskiej waluty waha się pomiędzy 4,45 – 4,48 zł.

Dzisiaj GUS poda dane dotyczące zatrudnienia i wynagrodzeń za luty.

Wczoraj NBP oficjalnie poinformował o obniżeniu stóp procentowych. Stopy obniżą się rekordowo, bo o 50 pb. w przypadku stopy referencyjnej o 1%. Decyzja zapadła po poniedziałkowej informacji o luzowaniu polityki pieniężnej oraz rekomendacji prezesa Adama Galipińskiego. Po tej decyzji kurs złotego, w stosunku do dolara amerykańskiego osłabił się.

Banki centralne cały czas ogłaszają plany w celu zminimalizowania zagrożeń gospodarczych spowodowanych przez koronawirusa. USA oraz UK są w trakcie przygotowania pakietów fiskalnych do walki z epidemią.

O godzinie 13:00 kursy przedstawiają się następująco:

EUR- 4,4930 zł, USD – 4,1069 zł, GBP – 4,8731 zł, CHF – 4,2671 zł

Certyfikaty

Dlaczego Gieldawalut.com

  • Oszczędności do 9% na wymianach
  • Wymiany walut online przez 24h/7 dni
  • Automatyczne rozksięgowanie środków

Więcej o Gieldawalut.com?

Gieldawalut.com to zaawansowana technologicznie, nowoczesna i bezpieczna platforma umożliwiająca wymianę walut przez Internet. Kupując np. 10 000 euro można oszczędzić nawet kilka tysięcy złotych.

Sprawdź