Międzynarodowy Fundusz Walutowy podniósł prognozę wzrostu PKB

Jedną z głównych przyczyn spowolnienia gospodarczego jest nic innego jak wojna handlowa. Wojna pomiędzy USA i Chinami. Przewiduje się, że wzrost gospodarczy w najbliższych latach będzie spadał nie tylko w tych krajach.

MFW pomimo złej sytuacji na świecie wierzy, że polska gospodarka poradzi sobie z tą sytuacją. Zgodnie z tymi przekonaniami została podniesiona prognoza wzrostu z 3,8 do 4 proc.

Moody’s o polskiej polityce gospodarczej

Jedna z największych agencji ratingowych ostrzega, że kontynuacja obecnego kierunku w polityce gospodarczej oraz zmian w systemie sądownictwa, wpływa negatywnie na kredytowy profil naszego kraju. Taka ocena może budzić kontrowersje, ponieważ w rankingu Moody’s wypadamy zdecydowanie lepiej niż w skali stosowanej przez S&P, czy Fitch.

Ratingi dla Polski natomiast nie uległy zmianie. Wg. Moody’s nasz rating plasuje się na „A2”, czyli jest to 6 ocena w 19. stopniowej skali.

O godzinie 12:00- kurs euro (EUR) – 4,2812, kurs dolara (USD) – 3,8514, kurs franka (CHF) – 3,8777, kurs funta (GBP) – 4,9791.

Ekspert Gieldawalut.com

Certyfikaty

Dlaczego Gieldawalut.com

  • Oszczędności do 9% na wymianach
  • Wymiany walut online przez 24h/7 dni
  • Automatyczne rozksięgowanie środków

Więcej o Gieldawalut.com?

Gieldawalut.com to zaawansowana technologicznie, nowoczesna i bezpieczna platforma umożliwiająca wymianę walut przez Internet. Kupując np. 10 000 euro można oszczędzić nawet kilka tysięcy złotych.

Sprawdź