Mocny wzrost dolara i franka

W dniu wczorajszym odnotowaliśmy ogromne zmienności na rynku walut. Dolar amerykański umocniał się, a funt brytyjski odnotował spore spadki – w stosunku do dolara amerykańskiego, funt spadł aż o 4,76%. Polska waluta niestety mocno się osłabiła, za sprawą spadków na giełdzie.

Dzisiaj sytuacja na rynku walut nadal nie jest optymistyczna. Dolar utrzymuje wczorajsze wzrosty. W nawiązaniu do rosnącej paniki na rynku akcji, dzisiaj rano słabnie także polska waluta. Wczoraj w szczytowym momencie złoty osłabł wobec dolara aż o 12 groszy. Bardzo mocno wybił się frank, który notuje najwyższe szczyty od grudnia 2016 roku.

Dzisiaj rano kursy wypadły następująco: 4,38 zł za euro, 3,9120 zł za dolara, 4,9087 zł za funta brytyjskiego oraz 4,1418 zł za franka szwajcarskiego.

Rynek jest rozczarowany decyzją EBC. Bank nie obniżył stóp procentowych ale rozbudował programy pożyczkowe do banków i QE. Z kolei Fed poinformował o zwiększeniu dostępnej płynności finansowej dla banków.

Niestety, pandemia koronawirusa, znacząco wpłynie na makroekonomiczne dane, które zaczną pojawiać się w kolejnych tygodniach. Wirus ma Na ten moment zaburzone są łańcuchy dostaw (podaż) jak i widoczny ogromy strach przez koronawirusem (popyt), dlatego ceny walut mogą w najbliższym czasie być pod dużą zmiennością.

Podczas dzisiejszej sesji GUS ma podać dane dotyczące inflacji za luty. Rynek prognozuje dynamiki 4,4%.

Rentowność polskiego długu wynosi 1,813% w przypadku obligacji 10-letnich.

O godzinie 14:00 kursy walut notowały następująco: EUR – 4,3604 zł, USD – 3,9243 zł, GBP – 4,8931 zł, CHF – 4,1113 zł.

Certyfikaty

Dlaczego Gieldawalut.com

  • Oszczędności do 9% na wymianach
  • Wymiany walut online przez 24h/7 dni
  • Automatyczne rozksięgowanie środków

Więcej o Gieldawalut.com?

Gieldawalut.com to zaawansowana technologicznie, nowoczesna i bezpieczna platforma umożliwiająca wymianę walut przez Internet. Kupując np. 10 000 euro można oszczędzić nawet kilka tysięcy złotych.

Sprawdź