Negocjacje w sprawie ceł na Meksyk

Dziś w Waszyngtonie rozpoczynają się  rozmowy delegacji z Meksyku, które miałyby zapobiec nałożeniu ceł na import do USA. Prezydent Trump, który zapowiedział nałożenie 5% ceł na cały import i gotowość do ich regularnego podnoszenia do momentu rozwiązania kryzysu migracyjnego przez Meksyk, od razu skutecznie schłodził oczekiwania przed rozpoczęciem tych rozmów. W niedzielnej serii tweetów stwierdził, że „Meksyk rozmawia od 25 lat” i tym razem potrzebne są działania. Poruszenie kwestii migrantów oraz zaostrzenie retoryki wobec Chin zbiega się z zaplanowanym na 18 czerwca startem kampanii prezydenckiej Donalda Trumpa, który będzie ubiegać się o reelekcję. Warto pamiętać, że nowe cła to problem nie tylko dla Meksyku, ale dla wielu korporacji, które tam ulokowały centra produkcyjne z myślą o amerykańskim rynku.

Nowy tydzień na rynkach walutowych to raczej kontynuacja notować z piątku. O godzinie 11-tej kurs USD do PLN wynosił 3,83, EUR 4,28, CHF 3,84, a GBP 4,84.

Ekspert Gieldawalut.com

Certyfikaty

Dlaczego Gieldawalut.com

  • Oszczędności do 9% na wymianach
  • Wymiany walut online przez 24h/7 dni
  • Automatyczne rozksięgowanie środków

Więcej o Gieldawalut.com?

Gieldawalut.com to zaawansowana technologicznie, nowoczesna i bezpieczna platforma umożliwiająca wymianę walut przez Internet. Kupując np. 10 000 euro można oszczędzić nawet kilka tysięcy złotych.

Sprawdź