Niepokojące dane z niemieckiej gospodarki

W sierpniu w porównaniu do lipca zamówienia w niemieckim przemyśle spadły o 2,7 proc. Tymczasem rynki oczekiwały, że wskaźnik ten spadnie, ale tylko o 1,5 proc. W ujęciu rok do roku zamówień było mniej o 5,6 proc., przy oczekiwaniach spadku rzędu 4,2 proc.

David Frost (przedstawiciel Borisa Johnsona), prowadzi aktualnie spotkania z Komisją Europejską w celu dogadania, co do umowy Brexitu.

Wielka Brytania chce luźniejszej współpracy w dziedzinie bezpieczeństwa. Ponadto Frost powiedział negocjatorom z UE, że rząd chce „równych warunków działania” po Brexicie, co pozwoliłoby dostosować Zjednoczone Królestwo do wielu norm UE w takich obszarach, jak konkurencja, ochrona środowiska, podatki i pomoc państwa.

Podpisane przez królową Elżbietę II prawo wymierzone w Brexit bez umowy stawia Johnsona w ciężkiej sytuacji gdyż 19 października będzie musiał wystąpić z wnioskiem o odroczenie Brexitu.

W ostatnich dniach zyskuje funt, a to jest konsekwencją znacznego spadku ryzyka Brexitu bez porozumienia – o godzinie 11:00 – 4,8405.

O godzinie 11:00 – kurs euro (EUR) – 4,3350, kurs franka (CHF) – 3,9619, kurs dolara (USD) – 3,9274.

Ekspert Gieldawalut.com

Certyfikaty

Dlaczego Gieldawalut.com

  • Oszczędności do 9% na wymianach
  • Wymiany walut online przez 24h/7 dni
  • Automatyczne rozksięgowanie środków

Więcej o Gieldawalut.com?

Gieldawalut.com to zaawansowana technologicznie, nowoczesna i bezpieczna platforma umożliwiająca wymianę walut przez Internet. Kupując np. 10 000 euro można oszczędzić nawet kilka tysięcy złotych.

Sprawdź