Nowy tydzień na rynku walut

Pierwsze godziny w dniu dzisiejszym na rynku Forex, nie przynosiły zbyt dużych zmian. Podczas otwarcia sesji złoty kosztował: 4,5612 zł za euro, 4,2355 zł za dolara amerykańskiego, 5,1791 za funta brytyjskiego oraz 4,3382 zł za franka szwajcarskiego.

Po godzinie 9:00 kurs złotego, zaczął się umacniać do powyższych walut. Mimo wysoko utrzymującego się kursu waluty EUR, widoczny jest spadek kursu o 2 grosze. Kurs osiągnął poziom 4,45 zł – nadal jest to 27 groszy więcej niż miesiąc temu.

Wbrew wahań i prób odreagowania złotego, można stwierdzić, że ostatnie tygodnie dla polskiej waluty były najgorsze od lat. Ciężka sytuacja dotyka także polskich przedsiębiorców, szczególnie w branży usługowej, hotelarskiej, restauracyjnej, gdzie wprowadzone ograniczenia nie pozwalają na utrzymanie dotychczasowych dochodów. W bardzo trudnej sytuacji są także przedsiębiorcy nakierowani na eksport, gdzie część dostaw czy zamówień nie jest realizowana.

Mimo wszystko dzisiejszy dzień spowodował lekki optymizm na rynku finansowym – chodzi o spowolnienie wzrostu ofiar w obliczu pandemii koronawirusa, w USA oraz niektórych krajach Europy. Mniejszy risk-off, może oznaczać osłabienie amerykańskiej waluty, aczkolwiek nie wiadomym pozostaje czy optymizm nie jest krótkoterminowy.

Ze względu na Wielkanoc, rynek spodziewa się mniejszej aktywności na rynku finansowym w tym tygodniu.

Rentowność polskiego długu, w przypadku obligacji 10-letnich to 1,667%.

Dzisiaj nie ma istotnych danych z kalendarza ekonomicznego.

O godzinie 13:00 kursy przedstawiają się następująco: EUR – 4,5625 zł, USD -4,2239 zł, GBP – 5,2011 zł, CHF – 4,3190 zł.

Certyfikaty

Dlaczego Gieldawalut.com

  • Oszczędności do 9% na wymianach
  • Wymiany walut online przez 24h/7 dni
  • Automatyczne rozksięgowanie środków

Więcej o Gieldawalut.com?

Gieldawalut.com to zaawansowana technologicznie, nowoczesna i bezpieczna platforma umożliwiająca wymianę walut przez Internet. Kupując np. 10 000 euro można oszczędzić nawet kilka tysięcy złotych.

Sprawdź