Odczyt indeksu PMI dla USA

Odczyt indeksu PMI dla przemysłu w USA, za sierpień wyniósł 50,3 pkt. wobec 50,0 pkt w pierwszych szacunkach. Rynki mocno rozczarował jednak ISM dla przemysłu, który zleciał poniżej 50 pkt (49,1). Coraz większe głosy są, że stopy procentowe powinny zostać ucięte aż o 50 p.b., a polityka mała kroków w dalszym okresie w ogóle się nie sprawdzi.

Izba Gmin przegłosowała wczoraj uchwałę, dzięki której mogą przejąć kontrolę nad agendą dalszych prac parlamentu.
Dzisiaj może zostać przegłosowana uchwała, która zmusi rząd Borisa Johnsona wydłużenie Brexitu o kolejne 3 miesiące (styczeń 2020).

Z drugiej strony Johnson grozi przedterminowymi wyborami, jednak bez podania daty.  Parta Pracy na czele z ich liderem Jeremym Corbinem zapewnia, że dla nich najważniejsze jest odsunięcie Brexitu na późniejszy termin, a przedterminowe wybory bez podania daty, nie zostaną poparte przez opozycje, co oznacza brak uzbierania potrzebnych 2/3 głosów.

O godzinie 12:00 – kurs euro 4,3362, kurs dolara 3,9402, kurs franka 3,9959, kurs funta – 4,7929.

Ekspert Gieldawalut.com

Certyfikaty

Dlaczego Gieldawalut.com

  • Oszczędności do 9% na wymianach
  • Wymiany walut online przez 24h/7 dni
  • Automatyczne rozksięgowanie środków

Więcej o Gieldawalut.com?

Gieldawalut.com to zaawansowana technologicznie, nowoczesna i bezpieczna platforma umożliwiająca wymianę walut przez Internet. Kupując np. 10 000 euro można oszczędzić nawet kilka tysięcy złotych.

Sprawdź