Pierwsza faza umowy handlowej podpisana

Wczoraj, uroczyście podpisano pierwszą fazę umowy handlowej pomiędzy USA, a Chinami. Do spotkania doszło w Białym Domu.

Z wcześniejszych ustaleń w sprawie, wynikało, że cła na import z Chin będą obniżone w niewielkim stopniu. Z kolei Pekin w ciągu dwóch lat zwiększy import produktów z USA do 80 miliardów dolarów. Ostatecznie zniesiono cześć taryf celnym,  a Chiny zobowiązały się do zwiększenia zakupów amerykańskich produktów o 200 miliardów dolarów, względem roku 2017.

Umowa zakłada także, że Chiny nie będą obniżać juana, na potrzeby handlowe. Odwetowe cła 25%, na chiński eksport towarów konsumpcyjnych o wartości 250 miliardów dolarów, w skali roku nadal będą obowiązywać.  Porozumienie handlowe będzie wprowadzone w ciągu 30 dni.  Porozumienie, ci prawda obniży napięcie na globalnych rynkach, jednak część ceł została podtrzymania. Może to oznaczać, że handel na świecie nie zwiększy się w znacznym stopniu.

Donald Trump twierdzi, że rozmowy dotyczące podpisania drugiej fazy porozumienia rozpoczną się wkrótce. Z kolei, z nieoficjalnych informacji po stronie Chin wynika, że relacje z USA nadal pozostaną sceptyczne, a kolejne porozumienie może nie dojść do skutku.

 

Certyfikaty

Dlaczego Gieldawalut.com

  • Oszczędności do 9% na wymianach
  • Wymiany walut online przez 24h/7 dni
  • Automatyczne rozksięgowanie środków

Więcej o Gieldawalut.com?

Gieldawalut.com to zaawansowana technologicznie, nowoczesna i bezpieczna platforma umożliwiająca wymianę walut przez Internet. Kupując np. 10 000 euro można oszczędzić nawet kilka tysięcy złotych.

Sprawdź