Pojawiła się szansa na pozostanie UK w UE

We wczorajszym głosowaniu Izba Gmin odrzuciła możliwość wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej bez porozumienia. Ale jednocześnie doszło do nieoczekiwanego głosowania. Odrzucono wyjście z UE bez porozumienia nie tylko 29 marca, ale w jakichkolwiek okolicznościach. To pokrzyżowało plany rządowi, który nie ma teraz atutów do nacisków na UE w celu wynegocjowania lepszych warunków wyjścia. Dziś parlament będzie w konsekwencji głosował nad wnioskiem o prośbę dotyczącą wydłużenia art.50, którą rząd miałby skierować do Unii. Premier May zapowiedziała, że jeśli jej porozumienie nie zostanie przyjęte do 20 marca będzie wnioskować o bardzo długi okres wydłużenia negocjacji. Jednak wielu przeciwników porozumienia już zapowiedziało, że nadal nie będzie go popierać. Coraz więcej wskazuje na możliwość drugiego referendum, które mogłoby ostatecznie zapobiec w ogóle Brexitowi.

Funt reaguje na to wzrostem notowań. Dziś przed godziną 13-tą kurs GBP do PLN wynosił 5,03. Pozostałe waluty bez zmian. Za euro płacono 4,30, za dolara 3,80, a za franka 3,78.

Ekspert Gieldawalut.com

Certyfikaty

Dlaczego Gieldawalut.com

  • Oszczędności do 9% na wymianach
  • Wymiany walut online przez 24h/7 dni
  • Automatyczne rozksięgowanie środków

Więcej o Gieldawalut.com?

Gieldawalut.com to zaawansowana technologicznie, nowoczesna i bezpieczna platforma umożliwiająca wymianę walut przez Internet. Kupując np. 10 000 euro można oszczędzić nawet kilka tysięcy złotych.

Sprawdź