Polska waluta mocno do góry

Sytuacja polskiej złotówki uległa znacznej poprawie. Od wczoraj na rynku walut widoczne jest spore umocnienie polskiej waluty, do tego dynamika ruchów jest ogromna.

Kurs waluty euro, w stosunku do polskiej waluty spadł aż o 9 groszy. Jeszcze wczoraj z rana, kurs euro oscylował na poziomie 4,50 zł – była to najniższa cena od marcowych wzrostów spowodowanych epidemią coronawirusa. Kiedy próg został przekroczony, kurs spadł do 4,42 zł. Polska waluta umocniła się także w stosunku do dolara amerykańskiego, który dziś kosztuje 1,5 gorsza mniej. Kurs EUR/USD ponownie odbija do oporu 1,10USD.

Podczas otwarcia sesji kursy przedstawiały się następująco: 4,4372 zł za euro, 4,0500 zł za dolara amerykańskiego, 4,1849 zł za franka szwajcarskiego i 4,9834 zł za funta szterlinga.

Rentowność polskiego długu wynosi 1,419% w przypadku obligacji 10-letnich.

O ile pozytywne informacje dotyczące pandemii koronawirusa napawają inwestorów optymizmem, o tyle konflikt na linii USA-Chiny zdecydowanie je wygasza. USA rozważają wprowadzenie szeregu sankcji wobec Chin za działania Pekinu, w sprawie wprowadzenia polityki bezpieczeństwa w Hongkongu. Decyzje w tej sprawie mają zapaść do końca tego tygodnia.

W dniu dzisiejszym brak ważnych odczytów z kalendarza makroekonomicznego.

O godzinie 13:00 kursy przedstawiają się następująco: EUR – 4,4315  zł, USD – 4,0224 zł, GBP – 4,9614 zł, CHF – 4,1528 zł.

Certyfikaty

Dlaczego Gieldawalut.com

  • Oszczędności do 9% na wymianach
  • Wymiany walut online przez 24h/7 dni
  • Automatyczne rozksięgowanie środków

Więcej o Gieldawalut.com?

Gieldawalut.com to zaawansowana technologicznie, nowoczesna i bezpieczna platforma umożliwiająca wymianę walut przez Internet. Kupując np. 10 000 euro można oszczędzić nawet kilka tysięcy złotych.

Sprawdź