Porozumienie handlowe coraz bliżej?

Rynki czekają na decyzje odnośnie porozumienia handlowego pomiędzy USA, a Chinami.
Donald Trump oznajmił, że pierwszy dzień negocjacji przebiegł bardzo dobrze oraz, że kolejne spotkanie z głównym chińskim negocjatorem planuje na piątek. Rynek żyje nadzieją chociaż na częściowe porozumienie.

W czwartek odbyło się spotkanie pomiędzy premierem Wielkiej Brytanii Johnsonem, a premierem Wielkiej Brytani – Varadkarem, po którym opublikowano komunikat, o nadziei na osiągnięcie porozumienia w sprawie opuszczenia przez Wielką Brytanię wspólnoty europejskiej do końca października. Dzisiaj z kolei ma się odbyć spotkanie pomiędzy brytyjskim sekretarzem do spraw Brexitu, z głównym negocjatorem Unii Europejskiej. Możemy oczekiwać więcej szczegółów odnośnie porozumienia oraz szansy opuszczenia Wielkiej Brytanii już w tym miesiącu.

Będziemy zależni od danych, oceniając perspektywy i zagrożenia dla tych prognoz”powiedział Powell odnośnie kolejnych cięć stóp procentowych. Pojawia się pytanie: czy czeka nas kolejna obniżka już w październiku? Jest na to na pewno duża szansa.

Dziś poznamy w kontekście polskiej gospodarki decyzje co do ratingu kredytowego agencji Moody`s i S&P.

W niedziele odbędą się wybory parlamentarne – zachęcamy do głosowania.

O godzinie 11.00 – kurs euro (EUR) – 4,3103, kurs franka (CHF) – 39188, kurs dolara (USD) – 3,9137.

Ekspert Gieldawalut.com

Certyfikaty

Dlaczego Gieldawalut.com

  • Oszczędności do 9% na wymianach
  • Wymiany walut online przez 24h/7 dni
  • Automatyczne rozksięgowanie środków

Więcej o Gieldawalut.com?

Gieldawalut.com to zaawansowana technologicznie, nowoczesna i bezpieczna platforma umożliwiająca wymianę walut przez Internet. Kupując np. 10 000 euro można oszczędzić nawet kilka tysięcy złotych.

Sprawdź