Posłowie nie pomagają złotemu

W Polsce ostatnie dwa dni przyniosły kilka ważnych rozstrzygnięć, które mają wpływ na decyzje inwestycyjne. Nie pomagają one niestety złotemu. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej poinformowało wczoraj, że stopa bezrobocia spadła w maju do 6,1% z 6,3% miesiąc wcześniej. Z kolei w Sejmie odrzucone zostały cztery projekty ustaw zgłoszone przez partie opozycyjne dotyczące między innymi powrotu stawek VAT do poziomów 22% i 7% oraz obniżenia stawki VAT na ubranka dziecięce. Dzień wcześniej przyjęto opłatę paliwową, w której wyniku cena litra paliwa zostanie podniesiona dla klienta detalicznego o 10 groszy od początku przyszłego roku.

Dzisiaj złoty stracił wszystko co zyskał przez ostatnich kilka dni. Przed południem kurs EUR do PLN wynosił 4,29, USD 3,64, GBP 4,88, a CHF do złotego 3,71.

Ekspert Gieldawalut.com

Certyfikaty

Dlaczego Gieldawalut.com

  • Oszczędności do 9% na wymianach
  • Wymiany walut online przez 24h/7 dni
  • Automatyczne rozksięgowanie środków

Więcej o Gieldawalut.com?

Gieldawalut.com to zaawansowana technologicznie, nowoczesna i bezpieczna platforma umożliwiająca wymianę walut przez Internet. Kupując np. 10 000 euro można oszczędzić nawet kilka tysięcy złotych.

Sprawdź