Protesty we Francji

We Francji trwają strajki grup, które nie zgadzają się z nowymi reformami gospodarczymi. Chodzi o próbę ujednolicenia systemów emerytalnych. Największymi przeciwnikami zmian są lekarze, prawnicy a także piloci linii lotniczych. W rezultacie zostało zaplanowane spotkanie premiera ze związkowcami.

Warto wspomnieć o sytuacji w Arabii Saudyjskiej i jej wpływie na światowe rynki. 

Ekonomiści ostrzegają, że atak na rafinerię będzie miał ogromny wpływ na gospodarkę całego świata. Zdecydowanie, zauważalny będzie wzrost cen paliwa. Jeżeli naprawa rafinerii nie będzie przebiegać dynamicznie, możemy spodziewać się chęci zwiększenia zapasów. Długotrwały wzrost popytu pozwoli na utrzymanie wysokich cen ropy.

GUS podał dane dotyczące płac w firmach.

Przeciętne wynagrodzenie osób zatrudnionych w przedsiębiorstwach, gdzie liczba pracowników przekracza 9 osób, wzrosło o 6,8% r/r, natomiast zatrudnienie zwiększyło się o 2,6% r/r.

Jeżeli chodzi o przeciętne wynagrodzenie w ujęciu miesięcznym- odnotowano spadek o 1,1%, natomiast zatrudnienie spadło o 0,1%.

O godzinie 13.00 – kurs euro (EUR) –4,3389, kurs dolara (USD) –3,9287, kurs franka (CHF) –3,9458, kurs funta (GBP) –4,8963.

Certyfikaty

Dlaczego Gieldawalut.com

  • Oszczędności do 9% na wymianach
  • Wymiany walut online przez 24h/7 dni
  • Automatyczne rozksięgowanie środków

Więcej o Gieldawalut.com?

Gieldawalut.com to zaawansowana technologicznie, nowoczesna i bezpieczna platforma umożliwiająca wymianę walut przez Internet. Kupując np. 10 000 euro można oszczędzić nawet kilka tysięcy złotych.

Sprawdź