Przed szczytem May – UE

Jutro spotkanie premier Theresy May z liderami Unii Europejskiej. Celem brytyjskiej premier jest przekonanie UE do poparcia zmian dotyczących irlandzkiej granicy. Według doniesień gazety “The Telegraph” ministrowie w gabinecie May mają liczyć na wydłużenie ostatecznego terminu wyjścia Wielkiej Brytanii ze wspólnoty europejskiej o dwa miesiące, jeśli tylko idea ta zostanie przegłosowana przez brytyjski parlament.

Dotychczas stanowisko UE jest twarde i z zapowiedzi wynika, że szansa na zmianę jest znikoma. Taka niepewność co do sposobu rozwiązania formy Brexitu sprawia, że najbliższe notowania funta mogą ulegać sporym wahaniom W tym tygodniu funt jest wyceniany na zbliżonym poziomie 4,88 złotego. Pozostałe waluty nieco podrożały w stosunku do złotego. O godzinie 12-tej za euro płacono 4,29, za franka 3,76, a za dolara także 3,76 złotego.

Ekspert Gieldawalut.com

Certyfikaty

Dlaczego Gieldawalut.com

  • Oszczędności do 9% na wymianach
  • Wymiany walut online przez 24h/7 dni
  • Automatyczne rozksięgowanie środków

Więcej o Gieldawalut.com?

Gieldawalut.com to zaawansowana technologicznie, nowoczesna i bezpieczna platforma umożliwiająca wymianę walut przez Internet. Kupując np. 10 000 euro można oszczędzić nawet kilka tysięcy złotych.

Sprawdź