Sceptycy mogą opóźnić podwyżkę

Rezerwa Finansowa to obecnie jedyny bank centralny, który zapowiada podwyżkę stóp procentowych. Jednak ostatnie wystąpienia niektórych przedstawicieli FED mocno zachwiały nadzieją inwestorów na taką decyzję. Czy rzeczywiście może się tak zdarzyć, że sceptycy będą mieć tak duży wpływ na tę decyzję? Dane ze Stanów Zjednoczonych w trzecim kwartale były wyjątkowo korzystne. Dolar odzyskał nieco wigoru i podskoczyły oczekiwania dotyczące stóp procentowych. Jeszcze lepiej wyglądała przyszłość po wrześniowej decyzji Fed w której bank wskazał, iż w dalszym ciągu oczekuje podwyżki stóp procentowych do końca tego roku. Jednak jest grupa bankierów z FED, która twierdzi, iż ostatnio notowana słaba inflacja nie jest jedynie stanem przejściowym, co mogłoby wstrzymać FED przed potencjalnymi kolejnymi podwyżkami.

Tymczasem dolar amerykański nadal spada. Przed godziną trzynastą płacono za tę walutę 3,5993 złotego. Tanieje także euro, które kosztowało w tym czasie 4,2591 złotego. Kurs GBP do PLN wynosił 4,7788, a CHF do złotego 3,6904.

Ekspert Gieldawalut.com

Certyfikaty

Dlaczego Gieldawalut.com

  • Oszczędności do 9% na wymianach
  • Wymiany walut online przez 24h/7 dni
  • Automatyczne rozksięgowanie środków

Więcej o Gieldawalut.com?

Gieldawalut.com to zaawansowana technologicznie, nowoczesna i bezpieczna platforma umożliwiająca wymianę walut przez Internet. Kupując np. 10 000 euro można oszczędzić nawet kilka tysięcy złotych.

Sprawdź