Słabe dane z Azji

Sesja azjatycka przyniosła kilka interesujących odczytów makroekonomicznych. W Australii poznaliśmy indeks zaufania konsumentów Westpac, który zaliczył spadek za marzec na poziomie 4,8% m/m. Indeks zaufania znajduje się na najniższym poziomie od września 2017 roku. Z kolei w Nowej Zelandii liczba sprzedanych domów spadła o 9,5% r/r po 2,5% r/r spadku w styczniu. Spadek za luty był największym rocznym spadkiem od października 2017 roku. Ceny nieruchomości wzrosły o 0,7% m/m, a 3 miesięcznie wzrosły o 1,0%. Natomiast dane z Japonii wskazują na spadek zainteresowania kupnem w przemyśle maszynowym. Odnotowano ogromny spadek zamówień zagranicznych na poziomie 18,1% m/m.

Na rynku międzybankowym obserwujemy spore wahania cen funta brytyjskiego, którym sprzyja zamieszanie z brexitem. Po godzinie 12-tej kurs GBP do PLN wynosił 5,00, USD 3,80, EUR 4,29, a CHF 3,78.

Ekspert Gieldawalut.com

Certyfikaty

Dlaczego Gieldawalut.com

  • Oszczędności do 9% na wymianach
  • Wymiany walut online przez 24h/7 dni
  • Automatyczne rozksięgowanie środków

Więcej o Gieldawalut.com?

Gieldawalut.com to zaawansowana technologicznie, nowoczesna i bezpieczna platforma umożliwiająca wymianę walut przez Internet. Kupując np. 10 000 euro można oszczędzić nawet kilka tysięcy złotych.

Sprawdź