Stabilizacja euro

Nowy tydzień rozpoczyna się stabilizacją kursu euro w okolicach 4,45 zł. Funt brytyjski, który w poprzednim tygodniu dość mocno spadł, odrabia straty. Z kolei eurodolar zaczyna tydzień w okolicach 1,1850 USD. Podczas porannej sesji kursy przedstawiają się następująco: kurs euro: 4,4484 zł, kurs dolara amerykańskiego: 3,7575 zł, kurs franka szwajcarskiego: 4,1312 zł, kurs funta brytyjskiego: 4,8122 zł.

Na rynku globalnym widać optymistyczne nastroje za sprawą pozytywnych informacji o szczepionce na COVID-19 oraz w skutek pojawienia się szansy na częściowe załagodzenie konfliktu na linii USA-Chiny.

W tym tygodniu Boris Johnson ma wysłać do Izby Gmin kontrowersyjny projekt ustawy o rynku wewnętrznym, który wywołał sporo zamieszania. Projekt bowiem narusza postanowienia umowy w sprawie Brexitu. Projekt daje większą możliwość na Brexit bez podpisanej umowy po okresie przejściowym Wielkiej Brytanii. Unia Europejska zapowiedziała kroki sądowe.

W tym tygodniu pojawi się sporo ważnych danych makroekonomicznych zarówno ze świata jak i kraju. Poznamy dane dotyczące sprzedaży detalicznej oraz produkcji w USA i Chinach. Z danych krajowych, będą to dane o bilansie handlowym oraz z rynku pracy i za produkcję. Poznamy także decyzję RPP. O wszystkim będziemy pisać w kolejnych komentarzach walutowych.

Średnie kursy NBP o godzinie 14:00 przedstawiają się następująco: EUR – 4,4505 zł, USD- 3,7504 zł, GBP – 4,8288, CHF- 4,1335 zł

Certyfikaty

Dlaczego Gieldawalut.com

  • Oszczędności do 9% na wymianach
  • Wymiany walut online przez 24h/7 dni
  • Automatyczne rozksięgowanie środków

Więcej o Gieldawalut.com?

Gieldawalut.com to zaawansowana technologicznie, nowoczesna i bezpieczna platforma umożliwiająca wymianę walut przez Internet. Kupując np. 10 000 euro można oszczędzić nawet kilka tysięcy złotych.

Sprawdź