Stabilizacja głównej pary walutowej

Dzisiejszy dzień ukazuje stabilizację głównej pary walutowej – EUR/USD, a także stabilizację polskiej waluty, która podczas otwarcia kosztowała: 4,5615 zł za euro, 4,2042 zł za dolara amerykańskiego, 4,3339 zł za franka szwajcarskiego oraz 5,1564 zł za funta szterlinga. Z kolei kurs w relacji eurodolar wynosi 1,084 USD.

Obserwując kursy walut możemy zauważyć że kurs euro, do polskiej waluty bardzo powoli kształtuje tendencje wzrostową. W ciągu ostatniego tygodnia, kurs euro umocnił się o 2 grosze, cały czas utrzymując poziom 4,50-4,60 zł.

Na rynku finansowym znacznie pogorszyły się nastroje, w związku z zniesieniem lockdownu, przez niektóre stany w USA. Członek komitetu ds. zwalczania epidemii – Dr A. Fauci poinformował, że zbyt wczesne luzowanie obostrzeń może doprowadzić do kolejnej, znacznie większej liczby zachorowań na koronawirusa. Wypowiedź spowodowała, że notowania głównych indeksów na giełdzie i ceny ropy spadły.  

Dzisiaj, zostały podane dotyczące dynamiki PKB w Wielkiej Brytanii w ujęciu miesięcznym, kwartalnym oraz rocznym. Z danych wynika, że tamtejsza gospodarka zmniejszyła się, w pierwszym kwartale 2020 roku o 2% (prognoza rynkowa 2,6%), w ujęciu miesięcznym o 5,8%.

Narodowy Bank Polski poinformował o kolejnych aukcjach skupu obligacji skarbowych.

O godzinie 13:00 kursy walut przedstawiają się następująco: EUR – 4,5642 zł, USD – 4,2003 zł, CHF – 4,3365 zł, GBP – 5,1707 zł.

Certyfikaty

Dlaczego Gieldawalut.com

  • Oszczędności do 9% na wymianach
  • Wymiany walut online przez 24h/7 dni
  • Automatyczne rozksięgowanie środków

Więcej o Gieldawalut.com?

Gieldawalut.com to zaawansowana technologicznie, nowoczesna i bezpieczna platforma umożliwiająca wymianę walut przez Internet. Kupując np. 10 000 euro można oszczędzić nawet kilka tysięcy złotych.

Sprawdź