Sytuacja Euro na rynku walut.

Dzisiaj rano, kurs EUR wynosi 4,2949 zł.

Przypominamy, że w poprzednim tygodniu kurs euro zanotował mocne zawirowania, gdzie zmieniał się nawet o dwa grosze w przeciągu dnia. Mimo wszystko początek tygodnia rozpoczął powyżej poziomu 4,28.

Bazując na danych z całego miesiąca kurs EUR-PLN wzrósł z 4,25 zł do 4,29 zł po tym, gdzie w  październiku zanotował spadek z 4,40 zł do 4,25 zł.

Z kolei w ubiegły piątek relacja EUR/PLN odnotowała spadek do ok. 4,275. Pod wpływem osłabienia dolara USD/PLN do 3,87 .

Umowa handlowa USA – Chiny do końca roku?

Wicepremier Chin Liu He, w środę wieczorem wyraził swoje zdanie na temat podpisania pierwszej fazy umowy handlowej z USA. Stwierdził, że mimo trwających rozmów jest optymistyczny, ale ostrożny.

Z kolei Gao Feng, Rzecznik Ministerstwa Handlu, podczas spotkania w Pekinie stwierdził, że zarówno strona amerykańska, jak i chińska będą dążyć do ścisłej komunikacji w celu podpisania pierwszej fazy umowy handlowej.

W przypadku braku podpisania pierwszego etapu umowy przed 15 grudnia, prawdopodobne jest, że prezydent Doland Trump zagrozi naniesieniem 15% cła na około 160 miliardów USD importu z Chin.

Przypominamy, że według pierwszych planów pierwsza wstępna umowa handlowa miała być podpisana w ubiegły weekend. Na ten moment nie jest wyznaczony termin podpisania umowy pomiędzy USA, a Chinami.

O godzinie 12:00 – kurs euro (EUR) – 4,2973, kurs dolara (USD) – 3,8779, kurs franka (CHF) – 3,9131, kurs funta (GBP) – 5,0202.

Ekspert Gieldawalut.com

Certyfikaty

Dlaczego Gieldawalut.com

  • Oszczędności do 9% na wymianach
  • Wymiany walut online przez 24h/7 dni
  • Automatyczne rozksięgowanie środków

Więcej o Gieldawalut.com?

Gieldawalut.com to zaawansowana technologicznie, nowoczesna i bezpieczna platforma umożliwiająca wymianę walut przez Internet. Kupując np. 10 000 euro można oszczędzić nawet kilka tysięcy złotych.

Sprawdź