UE nie chce rozmów z Trumpem

Europosłowie odrzucili we wczorajszym głosowaniu propozycję rozpoczęcia rozmów handlowych Unii Europejskiej z USA na temat zniesienia ceł na towary przemysłowe. Wcześniej Donald Trump groził Unii konsekwencjami, jeśli UE nie będzie chciała negocjować nowego porozumienia handlowego. UE i Stany Zjednoczone od miesięcy starają się zawrzeć porozumienie handlowe, które ogłosili pod koniec lipca ubiegłego roku w Waszyngtonie prezydent USA Donald Trump i szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker. Jak dotąd wysiłki negocjacyjne okazały się nieskuteczne. Trump zgodził się wstrzymać nałożenie ceł na import samochodów z UE. Unia z kolei zobowiązała się do pewnych ustępstw na rzecz administracji Trumpa, w tym zwiększenia importu do Europy amerykańskiej. (za PAP)

Z kolei na rynku walut mamy dziś konsensus. Utrzymują się ceny z wczoraj. Po południu kurs EUR do PLN wynosił 4,30, USD 3,80, GBP 4,03, a CHF 3,78.

Ekspert Gieldawalut.com

Certyfikaty

Dlaczego Gieldawalut.com

  • Oszczędności do 9% na wymianach
  • Wymiany walut online przez 24h/7 dni
  • Automatyczne rozksięgowanie środków

Więcej o Gieldawalut.com?

Gieldawalut.com to zaawansowana technologicznie, nowoczesna i bezpieczna platforma umożliwiająca wymianę walut przez Internet. Kupując np. 10 000 euro można oszczędzić nawet kilka tysięcy złotych.

Sprawdź