Wojna handlowa Trumpa

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump postanowił rozpocząć wojnę handlową z Chinami. Postanowił nałożyć taryfy celne na ponad 100 produktów wobec kradzieży technologii, o wartości 50 mld USD. Pełna lista taryf ma zostać opublikowana w ciągu 15 dni, a następnie ma rozpocząć się 30 dniowa publiczna dyskusja. Wiele propozycji dotyczy tych produktów, gdzie Chiny w sposób nielegalny zdobyły dostęp do amerykańskiej technologii. Trump ma również zwrócić się do Światowa Organizacja Handlu o rozpoczęcie sporu związanego z licencjami, które są nielegalnie wykorzystywane przez Chiny. Trump chce także ograniczenia możliwości inwestycji Chin w amerykańskie spółki, dług oraz papiery wartościowe.

Wojna handlowa nie będzie bez wpływu na rynki walutowe. Już dzisiaj obserwujemy zatrzymanie trendu wzrostowego niektórych walut. Przed godziną czternastą euro wyceniano na 4,2191 złotego, dolara na 3,4175 złotego, funta 4,8453 złotego, a franka na 3,6160 złotego.

Ekspert Gieldawalut.com

Certyfikaty

Dlaczego Gieldawalut.com

  • Oszczędności do 9% na wymianach
  • Wymiany walut online przez 24h/7 dni
  • Automatyczne rozksięgowanie środków

Więcej o Gieldawalut.com?

Gieldawalut.com to zaawansowana technologicznie, nowoczesna i bezpieczna platforma umożliwiająca wymianę walut przez Internet. Kupując np. 10 000 euro można oszczędzić nawet kilka tysięcy złotych.

Sprawdź