Wskaźnik PMI dla strefy euro.

Markit Economics podał szacunkowy odczyt wskaźnika PMI, dla strefy euro Pomimo oczekiwanych wzrostów wartość wskaźnika PMI dla sektora przemysłu w strefie euro spadł do poziomu 47,3 z 46,9. Lepiej prezentują się wyniki w sektorze usług – odnotowano wzrost do 52,4, co jest najwyższą wartością od sierpnia 2019r.

Prezydent Donald Trump oraz władze Chin uzgodniły pierwszą fazę umowy handlowej, oznacza to, że kraje doszły do porozumienia. Cła na towary pochodzące z Chin zaplanowane na 15 grudnia zostały odroczone. Niestety nie ma oficjalnej informacji odnośnie szczegółów umowy. Źródła podają, że cła i taryfy miały zostać wycofane w zamian za zakupy artykułów rolnych przez Chiny, które zobowiązały się zwiększyć import o 200 mld USD w okresie dwóch latach, a  łączny import produktów rolnych ma wynieść 80 mld USD.  Wprowadzone stawki celne  na produkty z Chin zostały obniżone o 50% czyli z 15% na 7,5%.  Poprzednie cła zostały nieruszone.

Podczas dzisiejszej sesji Narodowy Bank Polski poda dane dotyczącej bilansu płatniczego za miesiąc październik. Rynek oscyluje nadwyżkę, na rachunku bieżącym sięgająca do 330 mln EUR. Dodatkowo dzisiaj do informacji zostanie podana wysokość inflacji bazowej za listopad.

Dzisiejszy dzień na rynku walut jest stabilny. Kursy na godzinę  12:00 wynoszą: EUR: 4,2630, USD – 3,8272, CHF – 3,8907 oraz GBP – 5,1161.

Certyfikaty

Dlaczego Gieldawalut.com

  • Oszczędności do 9% na wymianach
  • Wymiany walut online przez 24h/7 dni
  • Automatyczne rozksięgowanie środków

Więcej o Gieldawalut.com?

Gieldawalut.com to zaawansowana technologicznie, nowoczesna i bezpieczna platforma umożliwiająca wymianę walut przez Internet. Kupując np. 10 000 euro można oszczędzić nawet kilka tysięcy złotych.

Sprawdź