Wskaźnik PMI z Niemiec

Wskaźnik PMI obrazuje sytuację gospodarki i jest wskaźnikiem prognozującym. Niestety, ale dane dotyczące niemieckiego przemysłu ukazują ogromny spadek PMI do 41,4 pkt.

Polska gospodarka nie jest tak odporna na europejskie zmiany jak sądzono kiedyś. Osłabienie złotego trwa już od piątku. Zdecydowanie, wpływ na to wydarzenie ma również sytuacja polityczna i gospodarcza. Przede wszystkim planowany na 3 października, wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie kredytu we frankach szwajcarskich.

Chiny zadecydowały o odwołaniu wizyty negocjatorów, po tym jak prezydent USA, Donald Trump odrzucił porozumienia dotyczące wymiany handlowej. Sytuacja jest nadal niepewna, a podpisanie jednego, kompleksowego porozumienia wydaje się być niemożliwe.

O godzinie 14.00 – kurs euro (EUR) –4,3803, kurs dolara (USD) –3,9876, kurs franka (CHF) –4,0222, kurs funta (GBP) –4,9599.

Ekspert Gieldawalut.com

Certyfikaty

Dlaczego Gieldawalut.com

  • Oszczędności do 9% na wymianach
  • Wymiany walut online przez 24h/7 dni
  • Automatyczne rozksięgowanie środków

Więcej o Gieldawalut.com?

Gieldawalut.com to zaawansowana technologicznie, nowoczesna i bezpieczna platforma umożliwiająca wymianę walut przez Internet. Kupując np. 10 000 euro można oszczędzić nawet kilka tysięcy złotych.

Sprawdź