Złe publikacje GUSu

Wczoraj GUS opublikował  fatalne dane z naszej gospodarki. Okazało się, że produkcja przemysłowa spadła pierwszy raz od kwietnia 2017 r.
Analitycy spodziewali się, że tempo wzrostu spowolni z 7,7% do 2%. Problem w tym, że spadek był o wiele większy i wskaźnik wynosi teraz -2,7%.

Najważniejszym wydarzeniem miesiąca będzie decyzja o obniżce stóp procentowych w USA. Wydaje się, że przed posiedzeniem Rezerwy Federalnej można już śmiało mówić, że do takiego ruchu dojdzie, a przynajmniej złudzeń nie pozostawia rynek.

Spadek funta w tym tygodniu, który jest spowodowany zaostrzeniem retoryki ws. Brexitu przed dwóch kandydatów jest dalej utrzymany i nie widać nic na horyzoncie, co może spowodować odwrotną sytuację.

Donald Trump za pomocą twittera znów straszy Chiny nowymi cłami. Na rynku walutowym dolar zaczyna tracić.

Czeka nas spokojna sesja.  Jedyną wartą uwagi publikacją będzie wskaźnik koniunktury konsumenckiej Uniwersytetu Michigan.

W piątek o godzinie 10.00 euro (EUR) – 4,2575, dolar amerykański (USD) – 3,7814, frank (CHF) – 3,8443, funt (GBP) – 4,7352.

Ekspert Gieldawalut.com

Certyfikaty

Dlaczego Gieldawalut.com

  • Oszczędności do 9% na wymianach
  • Wymiany walut online przez 24h/7 dni
  • Automatyczne rozksięgowanie środków

Więcej o Gieldawalut.com?

Gieldawalut.com to zaawansowana technologicznie, nowoczesna i bezpieczna platforma umożliwiająca wymianę walut przez Internet. Kupując np. 10 000 euro można oszczędzić nawet kilka tysięcy złotych.

Sprawdź