Złoty umacnia się

Tuż przed orzeczeniem TSUE na rynku wystąpił spore wątpliwości, natomiast zaraz po decyzji złoty zaczął się umacniać w stosunku do wszystkich walut.

W czwartek 03.10.19r. zapadł korzystny wyrok dla frankowiczów ze stowarzyszenia Stop Bankowemu Bezprawiu. To wielki przełom nie tylko dla Państwa Dziubak, ale także dla setek tysięcy innych rodzin.

W komunikacie prasowym TSUE poinformował, że „w zawartych w Polsce umowach kredytu indeksowanego do waluty obcej, nieuczciwe warunki umowy dotyczące różnic kursowych nie mogą być zastąpione przepisami ogólnymi polskiego prawa cywilnego. Według Trybunału prawo UE nie stoi na przeszkodzie unieważnieniu umów dotyczących kredytów we frankach szwajcarskich”.

Posiedzenie Rady Polityki pieniężnej

Posiedzenie RPP nie przyniosło żadnych zmian. Stopy procentowe od 4,5 roku są na tym samym poziomie i nie zanosi się na jakiekolwiek zmiany.

O godzinie 11.00 – kurs euro (EUR) – 4,3309, kurs dolara (USD) – 3,9466, kurs franka (CHF) – 3,9588, kurs funta (GBP) – 4,8659.

Ekspert Gieldawalut.com

Certyfikaty

Dlaczego Gieldawalut.com

  • Oszczędności do 9% na wymianach
  • Wymiany walut online przez 24h/7 dni
  • Automatyczne rozksięgowanie środków

Więcej o Gieldawalut.com?

Gieldawalut.com to zaawansowana technologicznie, nowoczesna i bezpieczna platforma umożliwiająca wymianę walut przez Internet. Kupując np. 10 000 euro można oszczędzić nawet kilka tysięcy złotych.

Sprawdź